Ema Máchová

29. září 2015 v 21:49 |  Sbormistr
Ema Máchová se věnuje zpěvu a hudbě již od dětství. Absolvovala školu sborového zpěvu Bambini di Praga, základní školu dokončila na FZŠ Umělecká s rozšířenou hudební výchovou. Střední pedagogická škola ji obohatila mimo pedagogické dovednosti v oboru předškolní a mimoškolní pedagogiky, i o maturitu z hudební výchovy. Promovala na HTF Univerzity Karlovy. Mimo jiné, absolvovala v roce 2007 a 2008 akreditovaný kurz ministerstva školství pro průběžné vzdělávání učitelů hudební výchovy se zaměřením na práci se sborem (pořadatelem je Krajská knihovna v Pardubicích - oddělení kulturních služeb) a v následujícím roce kurz věnovaný hlasové výchově.
Ema se sborovému zpěvu věnuje více než 20 let a 10let zpěvu sólovému. Spolupracovala s řadou pěveckých sborů (Geshem, Cantoria Praha, Gosplain). Šest let vedla dívčí pěveckou skupinu Sirius, vedla také kurzy pro nezpěváky a v lednu 2006 založila ženský pěvecký sbor Nashira.
Mezi její úspěch na poli sólového zpěvu patří čestné uznání z mezinárodní pěvecké soutěže Pražský pěvec 2007. Výuce zpěvu v jeho sólové i sborové podobě se věnuje více jak 10 let. Jejími žáky jsou malí i velcí zpěváci, kteří zatoužili proniknout do tajů pěvecké techniky.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama